CZ EN DE NEW

Investor Jiří Hlavenka vstupuje do start-upu mySASY

Revoluční systém pro sportovce míří do zahraničí.zpět

Revoluční systém pro sportovce míří do zahraničí.

Investor Jiří Hlavenka, který díky prodeji svého podílu v Kiwi.com provedl jednu z nejúspěšnějších investic v historii Česka, kapitálově vstupuje do české společnosti mySASY. Ta vyvíjí a provozuje revoluční diagnostický systém s cílem změnit svět sportovního tréninku, který v Česku a na Slovensku využívá i řada vrcholových sportovců. Mezi uživatele patří například atletky Zuzana Hejnová či Kristina Mäki. Nově získaná investice pomůže tuzemské firmě s expanzí na globální trhy.

Brno, 18. únor 2020

Systém mySASY poskytuje sportovcům komplexní informace o efektivitě tréninku. Díky unikátním inovacím v technologii i přístupu poskytuje významný přínos pro sportovce na všech výkonnostních úrovních. „Jak profesionální, tak hobby sportovci si dnes zvykli používat zcela běžně hodinky, náramky a aplikace typu Strava, Runtastic a další ke sledování tréninkového zatížení. Ty jim však pořád neřeknou to, co je pro všechny sportovce nejdůležitější – jaký byl skutečný efekt tréninku na jejich organismus. mySASY jim dává možnost netrénovat naslepo, ale naopak přesně vědět, kdy v tréninku přidat a kdy se začít šetřit,“ popisuje zakladatel společnosti Radim Šlachta.

Revoluční funkcí mySASY je možnost stanovení takzvaného Tréninkového profilu. „Sportovec již po prvních 15 dnech používání aplikace zjistí, jaká je jeho celková dispozice zvládat zatížení a odolávat únavě. Právě únava zásadně ovlivňuje to, jak by měl dlouhodobě vypadat správný individuální trénink,“ doplňuje Šlachta.

Systém již využívají tisíce uživatelů především v Česku a na Slovensku, kde má mySASY první zastoupení. Aplikace již pomáhá ke zvýšení výkonnosti řadě úspěšných sportovců. K ambasadorům značky patří atletky Zuzana Hejnová a Kristina Mäki, tuzemští nejlepší triatlonisté Romana Gajdošová, Jan Čelůstka či Tomáš Renč, cyklista Tomáš Bábek a silná skupina slovenských olympioniků, které zastupuje například kanoista Alexander Slafkovský, biatlonistka Paulina Fialková či olympijský vítěz Matěj Tóth. Svolení prezentovat spolupráci má mySASY také od triatlonového, atletického, veslařského či biatlonového svazu.

 

Projekt cílí na celosvětové rozšíření

Aktuálně je cílem start-upu realizace dalšího technologického vylepšení, jež by mělo spočívat především ve funkčním propojení systému mySASY se zmiňovanými technologiemi a systémy pro monitoring zatížení. Tímto spojením se dále posune využitelnost a unikátnost českého vynálezu a nastartuje cesta na mezinárodní scénu sportovní analytiky a řízení tréninku.

Logickým krokem je tak expanze do zahraničí. „mySASY vnímám jako skutečný vynález, objev přetavený do komerční praxe jako první na světě. Produkt má navíc ověřenou funkčnost, nadšeně jej používají špičkoví sportovci a mají s ním výsledky. Je to globální produkt, je užitečný pro sportovce z Japonska stejně jako z Dánska, a právě sem směřuje investice – na jeho celosvětové rozšíření,“ vysvětluje investor Jiří Hlavenka, jehož jméno v poslední době rezonuje zejména v souvislosti s jeho odchodem z Kiwi.com.

 

mySASY staví na unikátním know-how sportovní diagnostiky

Společnost mySASY založil v roce 2016 Radim Šlachta. Základní ideou bylo využít jeho originální know-how získané v oblasti sportovní diagnostiky v průběhu působení v akademické i komerční sféře a přenést z laboratoře do každodenní sportovní praxe metodiku takzvané spektrální analýzy variability srdeční frekvence. Na rozjezdu projektu se podílel vedle zakladatele i jeho bratr Marek Šlachta s celoživotními zkušenostmi z oblasti IT a specialista na matematické systémy Ondřej Spilka, kteří pomohli stavět základy potřebné technologické infrastruktury. Investičně projektu v jeho začátcích pomohl Potysz Health Fond.

 

Jiří Hlavenka

Podnikatel a investor Jiří Hlavenka působí od začátku 90. let minulého století v oblasti informačních technologií. Je jedním ze spoluzakladatelů brněnského vydavatelství Computer Press (v letech 1994 až 2005 byl generálním ředitelem) či prvního internetového obchodu v zemi Vltava.cz. V posledních letech se orientuje více na investice. Je spoluzakladatelem, bývalým společníkem a jednatelem Kiwi.com, globálního hráče v oblasti letecké přepravy s tržbami přesahujícími miliardu eur ročně. Prodejem svého podílu se stal jedním z nejúspěšnějších investorů v historii ČR.

 

Mgr. Radim Šlachta, Ph.D.

CEO, zakladatel společnosti a autor základní myšlenky projektu. S metodikou SA HRV se setkal poprvé při svém Ph.D. studiu v oblasti fyziologie zátěže pod vedením doc. Stejskala na Univerzitě Palackého v Olomouci. V rámci jeho disertační práce vznikly základy originálního algoritmu hodnocení, které se staly podkladem dalšího vývoje zapracovaného do postupů využívaných v mySASY. Patnáct let působil na Fakultě tělesné kultury, kde se v oblasti výzkumu věnoval tématům uplatnění SA HRV ve sportu a vlivu pohybu na zdraví a životní styl. Od roku 2012 vedl centrum sportovní a preventivní medicíny Agel Sport Clinic, kde se metodika SA HRV stala jednou ze základních součástí diagnostiky rekreačních i vrcholových sportovců. Ve volném čase dělá vše pro to, aby zůstal aktivním sportovním lezcem.

 

O mySASY

mySASY je jediný systém, který sportovcům řekne pravdu o jejich tréninku. Ranní měření variability srdeční frekvence (takzvané HRV) s pomocí hrudního pásu a mobilní aplikace jim poskytne informaci, kdy na tréninku přidat a kdy naopak ubrat na základě stavu a reakce organismu. Unikátní služba Tréninkový profil umožňuje sledovat dlouhodobý vliv tréninku na sportovce a správně upravovat zátěž i celkový režim sportovce. mySASY pomáhá předcházet přetrénování i zraněním a bezpečně co nejefektivněji zvyšovat výkonnost.

© 2023 mySASY