CZ EN DE NEW

Jaký vliv na HRV má návrat do pracovního režimu?zpět

Marianna Jagerčíková back in progress...

S končící zimou mění úspěšná skialpinistka Marianna Jagerčíkovává lyže za tenisky a tretry a kromě tréninku ve vysokohorském prostředí teď mnohem více času než v zimě věnuje také klasické práci. Více informací o její změně režimu a vlivu na výsledky mySASY vám sama sepsala do následujícího článku.

"Musím povedať, že sezónu som skončila vo veľmi dobrej forme. Posledné preteky boli v polovici apríla, to som sa stále pohybovala v pomerne slušnej kompenzácii. Prechod na bike bol v porovnaní s minulým rokom určitě ľahší - pripisujem to lepšej pripravenosti aj kondícii. Cítila som sa dobre najmä v stúpaniach, nohy ma podržali.

Čo som si ale všimla bolo, že aj napriek tomu, že som sa cítila dobre, tak s prechodom zo skialpu na bicykel boli moje výsledky v mySASY horšie. Pripisujem to viacerým faktorom:

  • záver zimy bol náročný a ja som bola vplyvom pretekov aj ťažkým tréningom neustále v aktivácii a bolo veľmi málo času na dôslednú regeneráciu, takže s posledným pretekom sa celkovo znížil tlak na výsledky a tým pádom si aj moje telo povedalo o dobitie bateriek :)
  • s ukončením skialpovej sezóny sa moj tréninkový rytmus zmenil a tréningy neboli až tak systematické - což malo vplyv na zníženie kompenzácie koncom apríla a začiatkom mája
  • do toho som začala opäť pracovať, takže aj keď som nemala tak náročný tréningový režim, vplyv roboty urobil svoje a od konca apríla registrujem zvýšenú spotrebu. Pripisujem to práve pribudajúcim pracovným povinnostiam a tréningom, ktorých bolo menej, ale o o to náročnejší.

 

Vnímam teraz vplyv pracovného zaťaženie o veľa viac. Aj keď moja robota ma baví, stále je to niečo, pri čom energiu vydávam. V tomto mi mySASY cez leto veľmi pomáha. Balansovať medzi robotou a tréningom tak, aby to bolo naozaj efektívne z tréningového hľadiska.

Pre mňa je zima sice hlavná sezóna, ale aj leto je veľmi náročné nakoľko mám naplánovaných asi 6 vertikálov a chcem ísť 1 pretek na biku, taktiež iba do vrchu. Všetko je to kardio zaťaženie do 1 hodiny, na plné obrátky :D Mám to v rámci prípravy, ale nič nie je zadarmo. Musím stále makať!

V práci trávim aktuálne okolo 20 - 25 hod., učím geológiu, sprevádzam ľudí na geologických vychádzkách do prírody. Ide o celodenné prechádzky, takže časovo náročné, o nízkej intenzitě a viac zde zaťažujem hlavu než telo. V kuse rozprávam :) Ale veľa času v rámci roboty trávim v horách, to je obrovská výhoda."

© 2023 mySASY