CZ EN DE NEW

Konec iluzím: Když nemůžeš, tak uber!zpět

Trénujte chytře – mySASY vám řekne jak

Odtrénovaných hodin přibývá, ale herní výkonnost místo růstu stagnuje, nebo dokonce klesá? A co kdyby právě v tom byl ten problém? Stejně jako je důležitá kvantita tréninků, je nutné znát své limity a umět si v pravý moment říct dost.

Bohužel jde o obvyklý scénář, a to především u hráčů, kteří kopírují tréninkový plán od ostatních hráčů či mužstev. V potaz už však neberou stav svého organismu nebo to, jestli jim právě daný trénink sedí na míru aktuálním schopnostem, tělesné konstituci nebo možnostem dostatečné regenerace a adaptace.
 
V čem to tedy vězí?
 
Každý hráč týmu je na tom v momentální stavu jinak a nikdy nedokážeme zohlednit reálné vlivy okolí, jako je zhoršený průběh regenerace (vlivem genetiky, stravy či spánku), na celkový dopad tréninku.
 
Klíčem k úspěchu je uvědomit si, že nikdo není stejný a že hlavním cílem tréninku je zlepšovat se, ne porovnávat. Individuální zlepšování se (a v konečném důsledku zlepšení celého týmu) totiž mnohdy s uvedeným porovnáváním výkonnosti mezi hráči nemusí souviset.
 
Hlavním předpokladem ke zdokonalování se je totiž schopnost těla trénovat. A tato schopnost není u každého jednotlivce stejná. Je dána silou tzv. autonomního nervového systému (ANS) – čím silnější  tento náš systém je, tím lépe dokážeme na tréninkové podněty z okolí reagovat. A bohužel většina fotbalistů, kteří navíc pracují, mají zhoršený spánkový režim nebo trénují nad svůj limit, aniž by dostatečně kompenzovali okolní stres, si může svůj ANS vyčerpat.
 
A s vyčerpaným ANS natrénovat příliš mnoho nejde. Zápas sice odehrajete, ale neočekávejte od svého výkonu žádnou extratřídu. Navíc často může docházet ke zraněním (a to i chronickým).
 
Více o ANS ve videu zde: https://www.youtube.com/watch?v=4p-O-eAcvF0&
 
Jak z tohoto kola ven?
 
Abyste se takovým situacím vyhnuli, stačí opravdu málo! Nemusíte nic víc, než si ráno o 5 minut přivstat a změřit se pomocí hrudního pásu a mobilního telefonu v aplikaci mySASY. Přímo na dashboardu vám pak aplikace ukáže, jestli si můžete v daném dni v tréninku přidat, máte trénovat tak, jak jste měli v plánu, nebo byste měli raději zvolnit. Po 8 měřeních vám aplikace vygeneruje i vlastní tréninkový profil, díky kterému budete vědět, jak jste na tom z dlouhodobého hlediska.

 
 
Zaujal vás mySASY? Stáhněte si aplikaci, registrujte se a získejte 14denní přístup ZDARMA! Zapůjčit si hrudní pás můžete ve vybraných prodejnách TriExpert také zdarma.

 

© 2023 mySASY