CZ EN DE NEW

mySASY - appka pro každého kdo to myslí se sportem alespoň trochu vážnězpět

mySASY - appka pro každého kdo to myslí se sportem alespoň trochu vážně

Aplikace mySASY nabízí řadu výstupů. Od jednoduché okamžité informace, kterou pochopí a využije každý sportovec od samotného začátku, až po sledování více klíčových hodnot a jejich dlouhodobých trendů, které uplatní analytičtí nadšenci i tréninkoví profesionálové.

Aplikace mySASY vznikla s využití mnoha vědeckých poznatků o využití variability srdeční frekvence (HRV - heart rate variability) při diagnostice stavu organismu, aplikovaných do té doby především v akademickém světě. V době svého vzniku bylo využití HRV mimo oblast vědy celkem raritní a mySASY se zpočátku potýkalo s přílišnou náročnosti na pochopení a s potřebou hledat optimální výstupy pro využití “běžnou populací”. Doba se však změnila a vyžití HRV i mySASY s ní.  


HRV se stalo velmi moderní zkratkou pro “superdiagnostický nástroj” jehož využitím se chlubí řada komerčně velmi úspěšných produktů a wearables bez ohledu na to, že vlastně se skutečnou HRV reálně nepracují. To by ale bylo na jiný článek smiley


Zásadní proměnou prošlo ale i mySASY, které ušlo velký kus cesty při hledání rozumného kompromisu mezi analytickou kvalitou a uživatelskou přívětivostí. Dnes nabízí mySASY řadu výstupů a možností zobrazení, přinášejících zásadní přidanou hodnotu pro trénink na všech výkonnostních úrovních. Ať jste nadšený hobík, sportovní analytik, nebo pokročilý profesionál či jeho trenér.


Základním výstupem, který obdržíte ihned po každém 4 minutovém měření je AKTUÁLNÍ KOMPENZACE. Jedno číslo. Od 50 do 150%. Čím vyšší hodnota, tím vyšší připravenost pro vhodné zatížení. Čím vyšší hodnota tím větší šance proměnit realizované zatížení v reálný tréninkový přírůstek. Čím je hodnota nižší tím je připravenost organismu adaptovat se na zatížení (dosáhnout tréninkového přírůstku) nižší. Pro další zjednodušení je hodnota doprovozena barvou - červená, modrá, zelená. To už je tak jasné, že by byl každý komentář nadbytečný. To pochopí a hlavně VYUŽIJE i úplný sportovní a/nebo diagnostický začátečník.


 

Nejkomplexnějším výstupem, jehož plné pochopení a využití už vyžaduje zkušenost a hlavně více odsledovaných měření je naopak souhrnný graf označený jako “Moje HRV”. Na osách reprezentující úroveň “doplňování” a “spotřeby” lze odečíst komplexní hodnoty stavu organismu odpovídající každému aktuálnímu měření. Nejcennější je pak sledování jejich vývoje v čase v souvislosti s vašimi tréninkovými dávkami. To vám přinese detailní informace o vlivu vašeho tréninkového režimu na organismus. Právě zde nejlépe poznáte pokud uděláme v tréninkovém režimu pozitivní změnu (nebo naopak chybu).  


Při dlouhodobějším sledování uvidíte, že se výstupy umisťují v grafu ve specifickém prostoru. To umožňuje definovat a popsat váš specifický “Tréninkový profil”. Jste Talent, Klasik, Držák, nebo Hrozba? To se dozvíte již po prvních 8 měřeních.

          

          


Nejpokročilejší možností zobrazení a analýzy dat umožňuje využití Trenérského účtu. Jeho podstatou je možnost prohlížení a porovnávání všech prezentovaných výstupů a dat většího počtu uživatelů. Typicky tréninkové skupiny, nebo sportovního týmu. U všech výstupů je samozřejmostí možnost výběru jakkoliv dlouhého časového úseku.

 


Tak co? Přesvědčili jsme, že si najdete i vy ten správný výstup, který vám pomůže posunout vaši výkonnost zase o kus dopředu?


Stáhněte níže mobilní aplikaci a posuňte svůj trénink na novou úroveň !

  

 

Pro sledování novinek mySASY se neváhejte přihlásit k našemu newsletteru:

Máte zájme o další novinky a tipy?

* indicates required

 

 

 

© 2023 mySASY