CZ EN DE NEW

mySASY profil a jeho dlouhodobé využitízpět

mySASY profil a jeho dlouhodobé využití

Ranní měření s mySASY je pro sportovce všech výkonností skvělé vodítko k určení aktuálního stavu organismu před dalším zatížením. Díky této informaci mohou sportovci optimálně upravit strukturu svého tréninku pro konkrétní den, tzn. trénovat podle plánu, ubírat nebo naopak přidávat zatížení v souladu s reakcí jejich těla.

Jak s touto informací pracovat nejen v rámci konkrétních dnů vám pomůže odhalit jedinečná funkce - mySASY profil, která je zcela zásadním nástrojem pro vyhodnocování tréninku a stavu organismu z dlouhodobého hlediska.

Co je mySASY profil?

Profil je podrobná analýza měření mySASY, která určuje, jakým způsobem vaše tělo odolává centrální únavě (popis v článku zde) a jak reaguje na zatížení. Jak rychle či pomalu dokážete zregenerovat. Snadno tak zjistíte, kde právě vy máte potenciál ke zlepšení.

 

Díky desítkám tisíc dosavadních měření, která máme za sebou se nám podařilo identifikovat čtyři základn charakteristiky. Popíšeme a srovnáme s nimi i ten váš! Jste Talent, Klasik, Držák nebo Hrozba?

Čtyři profily mySASY:

Jak vypadají výstupy?

 

 

1.    Popíšeme a zobrazíme vaši tréninkovou typologii: talent, klasik, držák nebo hrozba.

 

2.    Zobrazíme v přehledném grafu vaši dlouhodobou adaptační kapacitu, tedy vaši schopnost odolávat centrální únavě adaptovat se na zatížení.

 

3.    Přidáme podrobný slovní popis aktivity nervového systému, doporučíme odpovídající tréninkové zatížení a poradíme, jak dále upravovat trénink podle aktuálních měření s mySASY.

 

4.    Podrobně zdokumentujeme celý průběh měření, uvidíte shrnutí všech hodnot i subjektivních pocitů na jednom místě včetně nejlepšího a nejhoršího měření v průběhu určení tréninkového profilu.

 

Proč určovat mySASY profil opakovaně a jak často?

Po úvodním určení mySASY profilu (prvních 8mi měřeních od registrace) už znáte kapacitu organismu odolávat centrální únavě a zatížení. Pokračujete v měření a upravujete průběžně trénink podle výsledků ranních měření s mySASY. Jestli a jaký dlouhodobější vliv však úpravy mají a zda se posouváte správným směrem vám pomůže zmapovat až další stanovení profilu.

Vývoj profilu a dlouhodobějších trendů je ideální sledovat přibližně jednou za 2-3 měsíce. Tři měsíce jsou totiž dostatečně dlouhá doba na to, aby se projevily aplikované úpravy tréninku.

 

Jak na to? Ve vašem účtu mySASY (záložka "mySASY profil") si spustíte vytvoření dalšího profilu a máte 35 dnů na absolvování 8mi standardních měření, na základě kterých se profil automaticky dokončí. Po dokončení projdete nový profil a porovnáte ho s tím původním/ předchozím. Pokud jste postupovali správně měl by se váš mySASY profil zlepšit, tzn. posunout se vpravo a/nebo nahoru. Pokud se váš profil zhoršil, nebyl tréninkový režim pro organismus zcela ideální. Hledejte nové cesty. Doporučujeme zvýšit frekvenci měření a zaměřit se na úpravy tréninkového plánu podle vašich výsledků.

 

Pokud chcete mít funkci stanovení mySASY profilu opakovaně k dispozici a využívat potenciál systému na maximum a bez omezení, monitorujte s programy Basic+ nebo Sport. Upgradovat můžete - ZDE.

 

Z dlouhodobého hlediska je sledování a srovnávání mySASY profilu důležité vodítko pro potvrzení správného řízení tréninku a pokud je vše, jak má, tak i odměnou a pochvalou za dobře odvedenou práci. Ranních 15 minut měření je ta nejlepší investice do vašeho tréninku! Pomáhá vám zefektivnit váš trénink, předcházet zraněním a odvrátit riziko přetrénování.

 

 

 

 

Máte zájme o další novinky a tipy?

* indicates required

 

© 2023 mySASY