CZ EN DE NEW

Nová dimenze tréninkuzpět

Když o výhře nerozhoduje pouze vysoká tréninková zátěž

Taktika, sehranost, týmovost, aktuální forma… Fotbal je kolektivní sport, ve kterém málokterý tým dosahuje nejlepších výsledků pouze díky vysoké tréninkové zátěži. Je to důležitý faktor, ale ne jediný, což platí jak pro profesionální, tak amatérské týmy. Jak získat ten nejlepší přehled, aby tým podal v dni D ten nejlepší výkon?

Maximální trénink není všechno
 
Výsledek desítek hodin tréninku celého mužstva se projeví v 90 minutách hry, ve kterých se však už nikdo neptá, co má daný jednotlivec za sebou. Strava, regenerace, ale i mentální koučink… zkrátka velká část života hráče je zaměřená na jasný, konkrétní cíl: podat v utkání ten nejlepší výkon. 
 
Pro to, aby tým uspěl, ale nemusí strávit tréninkem maximum času. Úspěšné mužstvo vedené poučeným trenérem musí především strukturovat přípravu tak, aby trénovalo v momentě, kdy je organismus hráčů maximálně připraven spustit adaptační reakci a vytvořit si nové rezervy, a tím zvýšit i svou kapacitu.
 
 
I amatérské týmy mohou dosahovat skvělých výsledků
 
Amatérské týmy mají situaci mnohem náročnější než ty, které se dokáží přípravě věnovat (polo)profesionálně. Trénink, stravu i regeneraci často amatérští hráči přizpůsobují pracovním a rodinným nárokům. A tyto nepředvídatelné faktory se podepisují na výsledném efektu tréninku.
 
Nová dimenze tréninku se tedy nachází právě ve schopnosti odhalit a později i odhadnout stav organismu a jeho připravenost na trénování. Je to navíc extrémně jednoduché. Stačí, když sportovec ráno vstane o 5 minut dřív a změří se pomocí mySASY. Přímo na dashboardu mu pak aplikace ukáže, jestli si může v daném dni v tréninku přidat, zda má trénovat tak, jak měl v plánu, nebo by měl raději zvolnit. A pokud bude sportovec aplikaci poslouchat, předejde jak přetrénování, tak stagnaci a celkově bude jeho trénink výrazně efektivnější.
 
Více o tomto principu ve videu zde: https://www.youtube.com/watch?v=tGDGOnb_u0c

 
 
Zaujal vás mySASY? Stáhněte si aplikaci, registrujte se a získejte 14denní přístup ZDARMA! Zapůjčit si hrudní pás můžete ve vybraných prodejnách TriExpert také zdarma.

 

© 2023 mySASY